View Single Post
Old 10-17-2013, 06:24 AM   #21 (permalink)
roadtoonefifty
FitDay Member
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 1
Default

Quote:
Originally Posted by djwayne2000 View Post
At $5.00 a sub it gets expensive,
How exactly is a $5 sub, THAT'S GOOD FOR YOU, expensive? Even if you were buying two or three a day, it'd be easy to make up the extra cost elsewhere. REMEMBER: Your health is an investment. When you take the easy, convenient (what an insidious word) way out and cut corners.....next thing you know you have diabetes because you didn't take care of yourself.
roadtoonefifty is offline   Reply With Quote